Fatih Elektrikçi Elektrik Servisi

Fatih Elektrikçi

Elektrik alanında çalışan kişilere elektrikçi deniyor. Elektrikçilerin genel bir görev tanımı bulunmuyor. Bundan dolayı elektrikçiler, elektriğin her alanından anlıyor. Elektrik alanında tecrübe sahibi olmayan kişiler her an elektrik çarpmasına maruz kalabiliyor.

Elektrik Kesintilerinde Hangi Numara Aranır

Elektrik kesintileri çoğu kişinin başına gelebiliyor. İstanbul içinde elektrik kesintisi yaşayanlar Fatih elektrikçi aramasını yaparak probleme çözüm arıyor. Ancak elektrikçilerin elektrik kesintisine yapabileceği pek bir şey bulunmuyor. Elektrik kesintileri hakkında bilgi almak için dağıtım şirketleriyle görüşmek gerekiyor.

Elektrik kesintilerinin pek çok sebebi olabiliyor. Ancak aboneler elektrik kesintilerinin ne kadar süreceğini, ne zaman sona ereceğini öğrenmek istiyor.

Elektrik kesintileri ile ilgili bilgi almak isteyenler 186’yı arayabiliyor. Bu dahili numara, kesintiler hakkında bilgi veriyor.

Elektrik Kesintileri Ne Zaman Yaşanır

Elektrik kesintilerinin kesin bir tarihi bulunmuyor. Gündüz giden elektrikler insan hayatını daha fazla etkiliyor. Çünkü gündüz birçok elektrikli alet çalıştırılıyor. Ancak gece giden elektrikler birçok kişiyi etkilemiyor. Yine de kesilen elektrikler hangi saatte olursa olsun pek çok kişiyi etkiliyor.

Elektrik kesintileri aboneden kaynaklı da olabiliyor. Faturasını ödemeyen, birden fazla fatura biriktiren kişilerin elektriği bilerek kesiliyor. Bu kişiler faturalarını ödemeden elektriğe kavuşamıyor.

Elektrik kesintilerini yaşamamak için jeneratör alan birçok kişi bulunuyor.

En Sık Görülen Elektrik Arızaları

Elektrik arızaları sadece ülkemizde değil dünyanın her yerinde görülüyor. Bazı yerlerde daha sık elektrik kesilirken bazı yerlerde daha az elektrik kesiliyor. Ancak elektrikli aletlerin olduğu her yerde elektrik arızası bulunuyor. Özellikle iletim tellerinde oluşan sorunlar, arızalara neden olabiliyor.

Elektrik arızaları kamyon, tır, otobüs gibi büyük araçlarda da görülüyor. En sık rastlanan elektrik arızaları:

  • Araçlarda oluşan elektrik kaçakları
  • Sık sık sigortanın atması
  • Binanın yarısında elektrik olurken yarısında elektriğin olmaması

Daha birçok arıza türü bulunuyor. Elektrik arızası yaşayanlar sorunlarını internete yazıyor. Ancak uzmanlar bunun yerine elektrik tamiri yapan ustalardan yardım alınması gerektiğini söylüyor.

Elektrikçiler Her İlde Var Mı

Açılan elektrikçi sayısı günden güne artıyor. Çünkü talep her geçen gün çoğalıyor. Elektrikçiler yalnızca elektrik arızalarına müdahale etmiyor. Elektrik tesisatı döşeyen, eski tesisatı yenileyen birçok elektrikçi bulunuyor. Elektrikçiler birçok konuda müşterilerine yardımcı oluyor.

Elektrikçiler her ilde bulunuyor. Müşteriler hafta içi ve hafta sonu bu kişilerden yardım alabiliyor. Ancak bazı elektrikçiler pazar günü çalışmıyor. Gece saatlerinde elektrikçi bulmak zor olabiliyor. Müşterilerin işlerini gündüz saatlerinde bitirmesi öneriliyor.

Yorum Yap