Bağcılar Elektrikçi Elektrik Servisi

Bağcılar Elektrikçi

Bağcılar elektrikçi araması her geçen gün daha fazla yapılıyor. İstanbul içinden ve dışından birçok kişi elektrikçi arayışına giriyor. Özellikle elektrik arızalarında elektrikçi bulmak güç olabiliyor. Ancak arızanın en kısa sürede giderilmesi gerekiyor.

Elektrik Kesintileri Kombiye Zarar Verir Mi?

Elektrik kesintileri evde veya iş yerlerinde görülebiliyor. Kesintiler insan hayatını kısıtlayabiliyor. Bunun yanında bazı cihazlara zarar verebiliyor. Elektrik kesintisi yaşandığında ana sigortanın kapatılması gerekiyor. Eğer sigorta kapatılamıyorsa elektrikli cihazların fişten çekilmesi gerekiyor.

Elektrik kesintileri bazı zamanlarda kombilere zarar verebiliyor. Kesinti anında kombiler kendini korumaya alıyor. Ancak bazen bu yeterli olmuyor. Kombinin kesintide zarar görmemesi için yapılacak birtakım işler bulunuyor.

Kombilerin zarar görmemesi için elektrik geldikten 15 dakika sonra çalıştırılması öneriliyor.

Elektrik Kesintilerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dünyada ve ülkemizde elektriğe olan bağlılık artıyor. Elektrik olmadan birçok işi yapamıyoruz. Ancak elektrik dağıtımında bazen sorunlar oluşabiliyor. Bu sorunlarla baş edilmesi gerekiyor. Elektrik kesintilerinin yaşanması durumunda uygulanacak birtakım işler bulunuyor.

Elektrik kesintileri tehlikeli olabiliyor. Elektrik kesintilerinde uygulanması gereken bazı hususlar:

  • Teknolojik aletlerin prizden çekilmesi
  • Asansör gibi aletlerin kullanılmaya çalışılmaması
  • Trafik ışıkları çalışmadığı için araç sürerken dikkatli olunması

Elektrik kesintileri ile ilgili detaylı bilgi, dağıtım şirketlerinden alınabiliyor.

Evlerde En Çok Görülen Elektrik Arızaları

Elektrik arızaları genelde evlerde görülüyor. Evlerdeki kalitesiz tesisatlar arızalara davetiye çıkarıyor. Elektrik tesisatı kaliteli olan evlerde arıza daha az yaşanıyor. Elektrik tesisatının kaliteli olması için elektrik planının ustaca çizilmesi gerekiyor.

Tesisatta kaliteli malzemelerin kullanılması da tesisatın kaliteli olmasına etki ediyor. Evlerde en çok sigorta kaynaklı arızalar görülüyor. Aynı anda çalıştırılan teknolojik aletler ana sigortanın atmasına neden oluyor.

Apartmanın genelinde elektrik olup evlerde veya odalarda elektrik olamayabiliyor. Böyle durumlarda ilk olarak fazlara bakılması gerekiyor. Faz problemleri evlerde sıklıkla görülebiliyor.

Evlerde Yaşanan Elektrik Arızalarının Nedenleri

Evlerde yaşanan elektrik arızaları kişilerden kaynaklanabiliyor. Ancak yaşanan arıza ne olursa olsun elektrik tamiri yapan kişilerden yardım almak gerekiyor. Çünkü hafife alınan bir problem daha sonra büyüyebiliyor. Duyarlı olan kişiler arızaya en kısa zamanda müdahale ettiriyor.

Prizlerin yerinden çıkması, ampullerin sık sık yanması ve daha birçok problem elektrik arızalarına neden olabiliyor. Evlerdeki prizler yanabiliyor. Prizlerden koku gelmesi durumunda bütün sigortaların indirilmesi ve elektrikçiden yardım alınması gerekiyor.

Hatalı bir cihaz bağlantısı prizlerin yanmasına neden olabiliyor. Sadece prizlerde değil lamba anahtarlarında da yanma görülebiliyor.

Yorum Yap